Hasičský ples 2023 ve Žďárci u Seče

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče si vás dovoluje pozvat na Hasičský ples. Ples se uskuteční v sobotu 11. února 2023 od 20 hodin v kulturním domě Žďárec u Seče.
 
K tanci a poslechu hraje kapela Arkáda. Součástí programu plesu je také bohatá tombola. Vstupné 200 Kč za osobu.
 
REZERVACE VSTUPENEK:
Kontaktujte nás na email info@sdhzdarec.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 606 467 803 – Petra Kučerová.

Zveme na Mikulášskou nadílku s čerty Krampus do Žďárce u Seče

SDH Žďárec u Seče si Vás co nejsrdečněji dovoluje pozvat na Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu spojené s Mikulášskou nadílku s čerty Krampus. Akce bude zahájena 3.12.2022 od 16:00 v kulturním domě ve Žďárci u Seče. Pro tatínky je pivo samozřejmostí a ten, kdo se bude chtít zahřát si bude moci dát punč nebo „svařák“.

Mikulášský balíček pro děti:
Pro děti je možnost objednání balíčku nejen se sladkostmi. Cena je 50 Kč a objednávky je možné uskutečnit do 30.11.2022 na emailu info@sdhzdarec.cz nebo na telefonním čísle: 606 467 803 – pí. Kučerová. Těšíme se na Vás!

Pozvánka na 2. Železnohorské Vinobraní ve Žďárci u Seče

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče si vás dovoluje pozvat na DRUHÉ VINOBRANÍ VE ŽĎÁRCI U SEČE. Akce se uskuteční v sobotu 22. října 2022 od 19:00 v kulturním domě ve Žďárci u Seče. Na programu jsou ochutnávky několika druhů vín s občerstvením. K tanci a poslechu zahraje skupina Arkáda.

REZERVACE VSTUPENEK:
Kontaktujte nás na email info@sdhzdarec.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 606 467 803 – Petra Kučerová. Nezapomeňte uvést počet osob, které se budou s Vámi účastnit. Vstupné 200 Kč zahrnuje vstup do sálu s kapelou a drobné občerstvení.

Železnohorský traktor 2022 navštívilo rekordních 120 traktorů

V sobotu 20. srpna 2022 se areál za kulturním domem ve Žďárci u Seče naplnil k prasknutí. Konal se zde již 8. ročník oblíbeného setkání traktorů s programem pro celou rodinu – Železnohorský traktor 2022. Akce je pořádaná místním Sborem dobrovolných hasičů Žďárec u Seče ve spolupráci s městem Seč a pod záštitou radního Pardubického kraje Miroslava Krčila.

Kompletní fotogalerie zde

Pořadatelé si připravili pro návštěvníky pestrý program a tak si všichni užili nezapomenutelné zážitky. Místa na vyhrazeném parkovišti s kapacitou 1000 osobních automobilů byla rychle zaplněna. Auta parkovala za areálem akce, po vyčerpání kapacity také parkovala na volných místech u silnice v obci. Na akci dorazilo rekordní množství aut, lidí i traktorů – i přes horší počasí, než při minulých ročnících. Rekordní bylo také číslo zúčastněných traktorů, kterých bylo 120. Tím byl překonán dosavadní rekord 104 traktorů z loňského roku.

„Traktoristé a návštěvníci dorazili na akci doslova ze všech koutů České republiky: z Plzně, Ostravy, Brna, ale také z obcí Železnohorského regionu. Návštěvníci obdivovali převážně zmenšenou podobu Zetoru 7745 domácí výroby, moderní traktory Zetor či speciální traktor s nástavbou na zpracování rýže.“ – poznamenává dokumentarista akce Jakub Mrázek

Program byl velmi bohatý. Registrace traktorů probíhala od 12 hodin, nedočkavci se sjížděli již od 9. hodiny ranní. Na úvod k návštěvníkům promluvil starosta SDH Žďárec u Seče Jiří Kučera, starosta města Seč Marcel Vojtěch a radní Pardubického kraje Miroslav Krčil. Všichni netrpělivě vyčkávali na spanilou jízdu traktorů. Ta se jela ze Žďárce u Seče na náměstí do Seče a zpět. K vidění byly tak po domácku vyrobené traktory nazývané domoviny, historické a moderní traktory.

Dalším velmi oblíbenou soutěží byl slalom – zručnostní jízda, kdy se ukázalo, jakých výkonů jsou traktory schopny a jak zruční jsou jejich řidiči. Po slalomu následoval sprint. Traktory byly řazeny dle výkonu a typu stroje. Nechyběla ani soutěž pro diváky koulení balíků slámy.

Jeden z traktoristů také pojal akci jako rozlučku se svobodou – obdržel dárkový balíček od moderátora akce Tomáše Kadlece.

Bohatý byl také doprovodný program. Pro děti byly připraveny soutěže s partnery akce AGROAD a ZETOR – Moreau Agri Vysočina, maxi skákací hrady, probíhala výstava historických, zahradních, moderních traktorů a domovin. Proběhlo také vyhodnocení fotografické soutěže Miss Traktor 2022. Akci bylo možné podpořit dobrovolným vstupným nebo zakoupením trička s potiskem Železnohorský traktor 2022 v zelené barvě. Nechybělo ani občerstvení, které si připravili členové SDH Žďárec u Seče a stánkový prodej.

Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěží a výherci byli obdarováni hodnotnými dary od sponzorů a partnerů akce.

Pokud vše dobře dopadne, traktory se opět sjedou v sobotu 19. srpna 2023 ve Žďárci u Seče.

SDH Žďárec u Seče

Železnohorský traktor 2022 se koná v sobotu 20. srpna 2022 ve Žďárci u Seče

Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče ve spolupráci Městem Seč, pod záštitou radního Pardubického kraje Miroslava Krčila

8. ročník traktoriády s programem pro celou rodinu

ŽELEZNOHORSKÝ TRAKTOR 2022

PRO NÁVŠTĚVNÍKY

8. ročník Železnohorského traktoru se koná v sobotu 20. 8. 2022 ve Žďárci u Seče, v areálu za kulturním domem. Ve 13:00 proběhne zahájení celého programu. Registrace traktoristů budou probíhat od 12:00 u vjezdu do areálu za kulturním domem.

Program Železnohorského traktoru 2022

 • od 12:00 – registrace traktoristů
 • 13:00 –  zahájení celého programu
 • 14:15 – spanilá jízda přes Seč a zpět
 • 15:15 – soutěžní jízdy slalom (zručnostní jízda) a sprint (rychlostní závod) – dle kategorií výkonu a typu stroje
 • 16:30 – divácká soutěž v koulení balíků slámy
 • 17:30 – slavnostní vyhodnocení závodů, soutěže MISS TRAKTOR a předání cen

Uvedené časy jsou pouze orientační, vyhrazujeme si právo na změnu programu.

Doprovodný program Železnohorského traktoru 2022

 • soutěže pro děti, rodiče a traktoristy se společností AGROAD o hodnotné ceny
 • výstava historických, zahradních, moderních traktorů a traktorů domovin
 • moderní traktory ZETOR – výstava a komentovaná ukázka techniky se společností MOREAU AGRI VYSOČINA
 • výstava fotografií soutěže MISS TRAKTOR
 • DJ a moderátor Tomáš Kadlec
 • maxi skákací hrady pro děti se společností Funko
 • občerstvení po celou dobu programu
 • stánkový prodej a točená zmrzlina
 • prodej triček s potiskem Železnohorský traktor 2022

PRO TRAKTORISTY

Registrace traktoristů budou probíhat od 12:00 u vjezdu do areálu, tímto žádáme všechny účastníky o včasný příjezd! Budeme rádi, když nám vaší účast potvrdíte předem registrací, přes registrační formulář a tím také urychlíte odbavování na místě. Každý traktorista dostane dárek za účast – TRIČKO. Za účast v závodech rovněž získáte výhru. Formulář otevřete kliknutím na tlačítko níže:

FOTO SOUTĚŽ MISS TRAKTOR

8. ročník Železnohorského traktoru je rozšířen o foto soutěž MISS TRAKTOR. Do 6. srpna 2022 nám můžete posílat fotografie vašich traktorů a soutěžit o hodnotné ceny. Další informace k soutěži a k zasílání fotografií naleznete pod tlačítkem níže:

PRO STÁNKÁŘE A PRODEJCE

Na Železnohorském traktoru 2022 je omezený počet míst pro několik prodejních stánků. V případě zájmu vyplňte formulář Rezervace stánkového místa kliknutím na tlačítko níže. Jiné možnosti rezervace místa nepřijímáme! Vyhrazujeme si právo zvolit takové stánky, které jsou tématicky spojené s akcí – preferujeme regionální prodejce a stánky ze zemědělskou tématikou. Bez předešlé přihlášky a dohody s námi Vám nebude umožněno na místě postavit svůj stánek.

PRO AGRO FIRMY A PRODEJCE TRAKTORŮ

Prodejcům zemědělské a komunální techniky nabízíme možnost spolupráce. Rádi se s vámi domluvíme na podrobnostech a možnostech spolupráce. Kontaktujte nás na email info@sdhzdarec.cz a obratem se Vám ozveme zpět.

DODATEČNÉ INFORMACE

 • vstupné je dobrovolné (výtěžek ze vstupného podpoří činnost Sboru dobrovolných hasičů Žďárec u Seče)
 • parkování v místě zdarma – prosíme využijte parkoviště a neparkujte po obci
 • na akci bude pořizován audiovizuální záznam a fotodokumentace, která bude zveřejněna na webových stránkách SDH Žďárec u Seče, obce Žďárec u Seče a YouTube
 • areál Železnohorského traktoru se nachází za kulturním domem ve Žďárci u Seče (adresa kulturního domu: Žďárec u Seče 23), obec Žďárec u Seče se nachází 2 kilometry od města Seč, po obci budou rozmístěné šipky a značení označující areál
 • v případě dotazů či nejasností nás můžete kontaktovat na email: info@sdhzdarec.cz

Pořadatel a partneři Železnohorského traktoru 2022

Železnohorský traktor 2022 pořádá Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče a dobrovolníci.

Železnohorský traktor 2022 je pořádán ve spolupráci s městem Seč.

Železnohorský traktor 2022 se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Miroslava Krčila

Železnohorský traktor 2022 podporuje HLAVNÍ PARTNER AGROAD s.r.o, a PARTNEŘI: ZETOR TRACTORS a.s, MOREAU AGRI VYSOČINA spol. s r.o., MAS Železnohorský region, iSvětreklamy.cz, Mikroregion Centrum Železných hor, MRÁZEK MEDIA, Agrometall s.r.o. Funko Rental a Pivovar Rychtář

 

Železnohorský traktor 2021 mediálně podporují Události Online, Agroportal24h.cz, Kudyznudy.cz a Informuji.cz

 

Pozvánka na Dravce ve Žďárci

ČČK Žďárec u Seče a Myslivecký spolek Oheb Seč si vás dovoluje pozvat na akci nejen pro děti Dravci ve Žďárci. Ta se koná v sobotu 25. června 2022 od 14:00 v areálu letního parketu za KD ve Žďárci u Seče.

Pozvánka na 8. ročník Nohejbalového turnaje

SDH Žďárec u Seče si dovoluje všechny spoluobčany a amatérské sportovce z okolí pozvat na 8. ročník Nohejbalového turnaje.

Akce se uskuteční v sobotu 18. června 2022 od 9:00 ve Žďárci u Seče, v areálu za kulturním domem. Soutěžní tým je nutné předem registrovat: Jiří Kučera, tel.: 606 467 345 nebo info@sdhzdarec.cz. Startovné je 100 Kč/tým. Občerstvení zajištěno.
Událost se koná pod záštitou starosty města Seč Marcela Vojtěcha.